Na przełomie miesięcy kwiecień-maj polski rynek finansowy wykazywał ograniczoną dynamikę, a indeks WIG20, reprezentujący największe spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zanotował minimalny spadek o 0,1% w ciągu dwóch ostatnich sesji. Indeks nie zdołał utrzymać poziomu powyżej 2500 punktów, co jest traktowane jako znacząca bariera, która była atakowana bez powodzenia już kilkakrotnie w ostatnich tygodniach. Mimo tych wyzwań, WIG20 zamknął kwiecień z zyskiem o 1,6% i od początku roku odnotował wzrost o 5,7%. Z kolei indeks średnich firm, mWIG40, przoduje z wzrostem o 8,7% od początku roku, co wskazuje na różnicującą się kondycję poszczególnych segmentów rynku.
Na tle międzynarodowym, WIG20 również prezentuje się pozytywnie, minimalnie wyprzedzając amerykański S&P 500 oraz zbliżając się do wyników niemieckiego DAX-a. W przeliczeniu na dolary, indeks od stycznia wzrósł o 2,7%, co jest lepszym wynikiem niż wzrost indeksu MSCI Emerging Markets, potwierdzając konkurencyjność polskiego rynku na tle innych rynków wschodzących.
Wśród sektorowych indeksów, WIG-górnictwo zasłynął największym wzrostem, osiągając w kwietniu zysk na poziomie 17,5%, głównie dzięki skokowi wartości akcji KGHM o 23%, które zareagowały na wzrost cen surowców. WIG-odzież również odnotował solidny wzrost, prawie 8,5%, napędzany głównie przez znaczący wzrost wartości akcji CCC o 32%. WIG-energia natomiast zanotował spadek o 9%, a WIG-chemia obniżył się o 1,5%. Sektor bankowy wykazał umiarkowany wzrost o 1%, z wyróżniającym się wzrostem akcji Aliora o 6%, choć wartości mBanku spadły o ponad 7%.