Ogólnopolskie Badanie Inwestorów – 2020

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest największym tego typu badaniem w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego. Wyniki badania pozwolą nam poznać demografię inwestora m.in. wiek, miejsce zamieszkania czy płeć, ale przede wszystkim preferencje oraz opinie na temat rynku. Informacje te są kluczowe nie tylko z perspektywy samego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, ale też każdej instytucji, której działalność powiązana jest z rynkiem kapitałowym.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przeprowadza Ogólnopolskie Badanie Inwestorów. Jak co roku, już od 18 lat, inwestorzy odpowiadają na pytania dotyczące tego jak i kiedy inwestują, skąd czerpią informacje i jak dużym portfelem dysponują.

Obecny rok jest wyjątkowy

Pandemia wywołana wirusem SARS-CoV2 jak żadne inne globalne wydarzenie XXI wieku tak istotnie wpłynęło na życie ludzi i funkcjonowanie światowej gospodarki. Tego typu wydarzenia powodują dużą zmienność na rynkach finansowych, co zawsze przyciąga uwagę inwestorów i osób, które na co dzień inwestowaniem się nie zajmują. W pierwszej połowie 2020 roku obserwowaliśmy ogromny wzrost zainteresowania inwestowaniem. Jak tegoroczne wydarzenia przełożą się na wyniki OBI tego jeszcze nie wiemy, dlatego tak ważne jest poznanie preferencji inwestorów indywidualnych w tych niezwykłych czasach.

Twoje odpowiedzi pomogą nam w opracowaniu jeszcze lepszego badania, a Ty możesz wygrać iPada lub książkę o tematyce giełdowej.

Wszystkie zebrane dane przedstawiane są zbiorczo, a więc każdy wypełniając ankietę pozostaje anonimowy. Czas jaki jest potrzebny na jej wypełnienie nie powinien zająć więcej niż 10 minut. Możesz nie tylko przyczynić się do opracowania profilu inwestora giełdowego ale także wygrać iPada lub książkę o tematyce giełdowej. Wyniki OBI pomagają nam w dążeniach do ciągłego podnoszenia jakości rynku kapitałowego w Polsce.

Ankieta dostępna jest na stronie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych: www.sii.org.pl. Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2020 zostaną zaprezentowane na przełomie listopada i grudnia 2020.

About the author